Шестикласникам

вівторок, 3 вересня 2013 р.

 Логотип до 200-річчя Шевченка

У серпні 2013 року у Києві було представлено логотип, який стане всеукраїнським та міжнародним символом шевченківського ювілею і буде використовуватися на буклетах, каталогах, в оформленні інтер’єрів приміщень, де проходитимуть заходи з нагоди 200-річчя з дня народження Кобзаря, на телебаченні у тематичних програмах, фільмах, анонсах.
Автором логотипу  є  викладач Бережанської дитячої художньої школи (Тернопільська обл.) Олег Шупляк.
логотип (2)1
   Логотип  представляє собою стилізований автопортрет молодого Шевченка, під яким міститься його авторський підпис та дата «200 років». Кольори логотипу: темно-синій, бронзовий чи темно-оранжевий. Що стосується фону, то він білий, проте допускається використання блідо-жовтого кольору у випадку роздруківки на банерній тканині. Розміри емблеми можуть змінюватися в залежності від застосування.
Більше читайте тут: http://www.unian.ua/news/575130-v-ukrajini-pokazali-logotip-do-200-richchya-shevchenka-dodane-foto.html
Душе втішним є те, що для логотипу обрали  зображення  молодого Шевченка. Зразу ж приходять на згадку рядки із вірша Івана Драча "Виклик":
Скиньте з Шевченка шапку. Та отого  дурного кожуха. 
Відкрийте в нім академіка. Ще одчайдуха-зуха. 
Ще каторжника роботи. Ще нагадайте усім: 
Йому було перед смертю всього лише сорок сім.

А то підробили діда і шкутильгаєте з дідом. 
Ліниву свою недолугість за ним пускаєте слідом. 
А він вибухає і шпетить всю вашу дурну макітру 
І молодо круговертить. Молодо! Проти вітру!

А він все шукає до пари - наймичку з сиротою, 
А він пропада за маною - не вашою, а отою! 
І горне гору роботи, бо в нього роботи гора. 
Гори до нього горнуться, сонце - на вістрі пера.

Він пильно у нас вдивляється. 
                  Вільний свавільний самум. 
Здається, ядерно вибухне з отих непокірних дум. 
А то регоче і тішиться, наче хлопчисько радий. 
Шевченко був молодим. Шевченко завжди молодий.

Cтруктура   2013/14 навчального року


Міністерством освіти і науки України визначено структуру нового 2013/14 навчального року та надані рекомендації щодо розроблення школами робочих навчальних планів (лист № 1/9-349 від 20 травня 2013 року "Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2013/2014 навчального року").

   Відповідно до статті 16 Закону України "Про загальну середню освіту" 2013/2014 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом - День знань - і закінчується не пізніше 1 липня.

    Навчальні заняття організовуються за семестровою системою: І семестр - з 2 вересня по 27 (28 для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем) грудняІІсеместр - з 13 січня по 30 (31) травня.

    Закінчується навчальний рік проведенням навчальних екскурсій у 1-4 класах (2 - 5 червня), навчальних екскурсій та практики у 5-8 і 10 класах (2 червня - 13 червня) і державної підсумкової атестації випускників початкової (13 - 22 травня), основної (2 - 16 червня) і старшої (23-29 травня) школи.

    Впродовж навчального року для учнів проводяться канікули:
  • осінні - з 28 жовтня по 3 листопада; 
  • зимові - з 30 грудня по 12 січня; 
  • весняні - з 24 по 30 березня.