Шестикласникам

Що прочитати?

Інколи так трапляється, що справжніми друзями і  помічниками можуть бути тільки книги (Марія Гольден)


  
Книга ПРО підлітків і ДЛЯ підлітків.
13 років - це той самий вік, коли нам постійно чогось бракує і ми починаємо захопливо "зависати" у соціальних мережах.  Нарешті літні канікули. Здавалося б, нарешті настала довгождана літня пора, є ще купу часу для спілкування у інтернеті. Та не для хлопця Сергійка. Батьки його примусово відправили у село на стільки часу! А там ні інтернету, ні розваг, ні улюблених ігор! Ну і що ти тут поробиш? Опиратися навіть сенсу немає.
Герої  повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…
Отже, у  цій книзі є все: цікаві історії, дотепні жарти, неперевершений сільський гумор, позитивні герої, захопливий сюжет, містика, комп'ютери, любов, пригоди і багато-багато чого.

  Про 10 українських новинок для дітей та підлітків на Книжковому Арсеналі-2019 ви можете дізнатись на сайті Видавництва Старого Лева (вам сюди) або Читомо
 
  Героїня повісті Гербіш Надійки "Пуанти для Анни"  має величезну мрію: дівчинка понад усе хоче стати справжньою балериною. Відколи вона побачила на сцені театру тридцять два магічні фуете, Анна робить усе, аби її мрія справдилася, загартовує і тіло, і характер. Та чи легко бути танцівницею?
Зі сцени балет видається казкою, а за лаштунками він часом нудніший за шкільну фізкультуру. Разом з Анною читачі дізнаються, що таке релеве, реверанс, екзерсис, пліє, та розкриють інші балетні секретики.
Красива історія про дівчинку Анну, яка волею випадку стала займатися балетом, та ще й у визнаної балерини. А ще тут є душевні сумніви, думки про минуле і майбутнє, прийняття змін до життя, заздрість, бабуся-мандрівниця і багато - багато балету, звичайно ж!
«Пуанти для Анни» — це книжка про дівчинку, яка вірила в чудеса і наполегливо йшла до своєї мрії.  А ще це ніжна та життєствердна історія про доброту, любов та родинне тепло.
Якщо ви полюбляєте читати онлайн, то текст цієї книжки ви знайдете за посиланням

Старий будинок – це неодмінно таємниця, іноді навіть містична… Але ті таємниці й та містика, з якою зіткнулася дванадцятирічна Софійка у старому будинку на Тихій вулиці, перевершать усі ваші сподівання! Навдивовижу світла і зворушлива історія про те, яким насправді важливим у нашому житті є все, створене з добром і любов’ю, у що  вкладена часточка душі.
  Дебютна повість Олександри Дорожовець «Старий будинок» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.
Повість Оксани Мардус «Ключ до книги скрижалей»  -  історично-пригодницький детектив, у героях якого упізнає себе кожен підліток, якому цікаво розкрити джерела свого роду. Тут кмітливі школярі розслідують таємниці життя славетного будівни­чого Якима Погребняка, який на замовлення запорозьких козаків звів унікальний бароковий храм без жодного цвяха. Карколомний сюжет зі справжнім привидом, таємничим підземеллям, дивовижною книгою скрижалей і розколотою кахлею, яку треба відновити, щоб зняти давнє родове прокляття…
Повість Оксани Мардус «Ключ до книги скрижалей» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!»
джерело інформації

ЮВІЛЕЙ  КНИГИ

Чи вам відомо, що у книг так само, як і в людей є день народження? 2016 року ювілей святкують такі українські книги
 830 років - "Слово о полку Ігоревім" (1185–1187, пам’ятка давньоукраїнської літератури)

Яке воно – кохання?

 Свою відповідь на це, певно найактуальніше для підлітків (і мабуть, не лише для них) запитання, Оксана Лущевська пропонує у двох нових повістях «Задзеркалля» та «Вітер з-під сонця».
«Вітер з-під сонця» – злегка меланхолійна, чуттєва оповідь із виразним посмаком дитинства, що вперто віддаляється.
Це прелюдія знайомства в літній Затоці місцевої Риськи та «заїжджого курортника» Женьки, які вже давно запримітили один одного. У житті кожного з них чимало інших особистих переживань.

«Задзеркалля» -  жвава й динамічна історія шкільних інтриґ, через які дві однокласниці врешті опиняються в одній лікарняній палаті.
Обидві повісті тримають читача в емоційній напрузі. Обидві зачіпають струни складних тем, як-от: сирітство, смерть рідної людини, розлучення батьків, довіра між рідними, дружба, а ще ворожбитство, куріння… Інколи ці ноти звучать лиш побіжно, штрихами, але на диво, від того не менш глибоко. Та чи не найбільше вабить у цих книжках той образ кохання, який пропонує Оксана Лущевська.



«Література для мене – це важлива сторінка мого життя, може, й головна. Проте, аж ніяк не єдина. А втім, це зараз, у дорослому досвіді. Може статися так, що герої дитячих книжок стануть більшою мірою значущими, ніж батьки, вчителі, друзі дитинства. Особисто моя негучна, проте уперта спрямованість на конфлікт з істеблішментом, ніяк не від сім’ї і не від школи, а від Пеппі Довгоїпанчохи».
Що таке ІСТЕБЛІШМЕНТ

Нове місто, нова школа, новий клас – і ти для всіх новенька. Як знайти друзів серед однокласників і не нажити ворогів та заздрісників?

Головне – залишатися самим собою, не зважаючи ні на які обставини. Дівчинка Неля не побоялась виказати свою таємницю, і заради дружби та справедливості посеред уроку пішла по стелі. Окрім того Нелине волосся має здатність змінювати колір залежно від настрою – через отакі дивовижні здібності Неля мусить часто змінювати школи. Які ще незвичайні таємниці приховує учениця 4-Д класу, дізнаєшся з казкової розповіді відомої української авторки Євгенії Кононенко.

       Євгенія Кононенко «Бабусі також були дівчатами»



   Якщо  ти любиш гарно написані, в міру іронічні, психологічно тонкі тексти, ця історія для тебе. Відома українська письменниця Євгенія Кононенко продовжує оповідати про сучасність, у якій молодим буває непереливки, коли вони відкривають логіку подій і формують свої уявлення про добро і зло.  Несподівана родинна історія, котру потроху «розплутують» сучасні підлітки, починає впливати й на їхні не менш заплутані стосунки. Виявляється, інколи необхідно уважно придивитися до того, що пережили і як вчинили твої рідні за півстоліття до твого народження, аби зрозуміти, як жити тут і зараз.     Сюжет твору простий: раптом у порядній київській родині з «історією» (наче в серіалі про «справжні англійські вбивства») з усіх «шаф» починають сипатися «скелети». Гімназистка Ліза береться їх «досліджувати» й виявляє, що за аристократичністю й стриманістю родинних взаємин поховано й притлумлено справжні людські пристрасті та драми, що їй у спадок дісталися не лише великі наукові здобутки предків, а й їхні життєві катастрофи та звичайна ницість.

З життя однієї Русалоньки

     Хто з дівчаток не мріє чи не уявляє себе принцесою? Хто не захоплювався історією Попелюшки чи не побивався над долею Русалочки Ганса-Христіана Андерсена, яка заради кохання готова була перетворитися на морську піну? Так, ці мотиви глибоко зачіпають, бо по-справжньому близькі, а можливо, не раз уявно пережиті з різними фіналами, зі змінами імен та героїв.
У програму української літератури 7 класу  введено повість сучасної української письменниці Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" з тетралогії "Русалонька із 7-В".
    Не тільки назви книг серії, але й тексти Марини Павленко позначені літературними асоціаціями з Андерсеновою казкою «Русалонька». Софія, головна героїня твору, захоплюється цією казкою, образом Русалоньки, розмірковує над її вчинками, знаходить схожість із собою. І якщо у першій книзі серії образ-символ Русалки зринає тільки в уяві головної героїні й накладається на її зображення, то в наступних трьох авторка увиразнює і матеріалізує його у малюнку Павлика, обрисах на камені у Білокрилівському лісі, на полотні художника Юрія Мокрецького і навіть в образі сучасної дівчини.
Мандрівка у часі, зміна теперішнього через минуле, дія чарівних предметів, щасливе закінчення історії – ці казкові мотиви (які хоч і не є новими, але письменниця майстерно актуалізовує їх) захоплюють дітей-читачів незвичністю, таємничістю, пригодницьким характером, поєднанням переживань за долю персонажів і захоплення їхніми сміливістю і героїзмом.
Композиційно розповідь Марини Павленко вражає органічністю поєднання реального й вигаданого. Тут і розповідь про сучасних дітей, і родинна історія декількох поколінь, і етимологічні вкраплення про походження прізвищ та географічних назв, і народні традиції та вірування українців, їхній побут у довоєнний та повоєнний час.
Якщо не знайдеш книжку у бібліотеці, можеш прочитати тут: http://mreadz.com/new/index.php?id=279355

Казкове бешкетування зі словом

Автор: Наталка Малетич

  Дотепні, пізнавальні, кумедні й вигадливі – і це ще далеко не всі означення, якими можна окреслити «Казки зі Львова» відомого українського поета Ігоря Калинця. 
Будь-хто й будь-що може стати героєм його казки: повітряна кулька й чортик, квіти, столик рококо, капчики, загадковий Ваннух, дивний і невидимий Пан Ніхто чи Хлопчик-Фігурка, якого на запітнілій віконній шибці намалювала пальцем дівчинка. 

Фантазія письменника легко вселяє душу в будь-який предмет, нехай то буде старовинний млинок для кави, сільничка, парасолька чи телефон, – і з’являються історії про них, несподівані й химерні, які автор іронічно назвав «Дурні казки». Також книжка вміщує «Майже казки», «Розповіді квітів» і «Розповіді про квіти» (назвімо їх «квіткові» казки), «Довгі казки», «Таке собі» й поетичну «Книжечку для Дзвінки».

Портал «BaraBooka. Простір української дитячої книги» радить дорослим і малим читачам найкращі українські дитячі книжки 2014 року. Це взірцеві оригінальні видання, частину яких відзначено міжнародними преміями та видано поза теренами України.

До списку рекомендованих БараБукою книжок у 2014 році ввійшли такі видання:
Романа РОМАНИШИН, Андрій ЛЕСІВ. Зірки і макові зернята. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014
«Тобі обов’язково все вдасться, просто треба йти до мети маленькими кроками. Кожне завдання, навіть найскладніше, слід починати з простого – з один, два, три…»
Ця книжка отримала відзнаку «OperaPrima» престижної міжнародної літературної премії «Bologna Ragazzi Award», яку присуджують за видатні досягнення, дослідження та реалізацію інноваційної видавничої продукції. Українська книжка вперше опинилася серед переможців.

Володимир АРЄНЄВ. Душниця. – Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2014

Повість для підлітків «Душниця» («Видавничий дім “Києво-Могилянська академія”») українського письменника-фантаста, викладача, публіциста Володимира Арєнєва отримала низку престижних нагород Європи. Разом з героями Арэнэва ви зможете  збагнути, наскільки історія, що сталася, відповідає історії, яку нас змушують запам’ятати. Всі способи, структури, матриці пам’яті мають один вихідний пункт: пам’ять живих про померлих. «Пам’ятати» означає знати про тих, кого вже немає поруч. 

Мій маленький Київ: путівник для дітей. Текст Анастасії Денисенко, малюнки Олени Старанчук та Олега Грищенка. – Київ: Laurus, 2014

"Мій маленький Київ» – перша ластівка в серії путівників для дітей по містах України. 
Більше про новиники книг для дітей можете прочитати на сайті  "Барабука":

Немає коментарів:

Дописати коментар