Гордон Драйден
Василь Сухомлинський
Наказ дітям
Батько і мати дали тобі життя і живуть для твого щастя. Не завдавай їм болю, образи, прикрощів, страждань. Все, що тобі дають батько й мати, — це їхня праця, піт, утома. Вмій поважати працю батьків. Найбільше щастя для матері й батька — твоє життя, працьовитість, любов до науки, повага до старших. Якщо люди вважають тебе недоброю людиною — це велике горе для твоєї матері й батька. По-справжньому любити їх — означає приносити в дім мир і спокій.
Твоя сім'я — це не тільки батько й мати. Це й ви, діти. Це твоя поведінка, твої вчинки. Запитуй у батька й матері дозволу на те, що без них вам робити не можна, або ж не тактично. Справжня свобода сина й дочки — бути слухняними дітьми. Підкорення волі батьків — перша школа громадського виховання, перша дисципліна твоєї совісті. Якщо не навчишся підкорятися волі батьків, то не зможеш стати стійким, мужнім громадянином, дисциплінованим трудівником, вірним батьком своїх дітей.
Три нещастя є в людини: старість, смерть і лихі діти — говорить українська народна мудрість. Старість — невідворотна, смерть — невмолима, перед цими нещастями ніхто не зможе зачинити двері свого дому. А від лихих дітей дім можна зберегти, як від вогню. І це залежить не тільки від батьків ваших, а й від вас самих.
Бути хорошими дітьми — означає не допустити, щоб старість батька й матері була отруєна твоїми поганими вчинками. Вмій відчути найважчі душевні муки матері й батька. Їхня хвороба — твоє горе. їхні невдачі і неприємності на роботі — твоя біда. Вмій бути добрим у думках і почуттях. Бережи здоров'я батьків. Пам'ятай, що ранню старість і хвороби батькам приносить не тільки праця, втома, а й сердечні хвилювання, переживання, тривоги, прикрощі. Найбільше вражає батьків дитяча невдячність, байдужість сина чи доньки. Будьте гідними своїх батьків!
Слідом за Страхом прийшов Сумнів. Він тихо мимрив: "Не так...". Трохи пізніше прийшла Впевненість. Вона твердо заявляла: «Вперед!». Потім прийшла Упертість. Вона хихотіла: "Навпаки!".
І прийшла подружка Шкідливості - Лінь. Вона позіхала і казала:
"Завтра". І кожен раз, коли він збирався щось зробити, з різних куточків душі лунали крики, голоси, шепіт. Він чув усіх і не чув нікого. Він не знав, кого слухати, а кого — ні, хто хоче допомогти, а хто –просто поговорити. Він швидко втомлювався і нічого не міг робити. В один момент прийшла Гнучкість, яка могла слухати всіх і давати лише одну ділову пораду.
Іноді Гнучкість говорила як Впевненість,
іноді – як Сумнів, іноді – як Бажання. Вона щоразу була різною, але кожен раз творила чудеса і приносила користь.
Лише в глибокій старості він зрозумів, що під ім’ям Гнучкості ховалася … МУДРІСТЬ.
У ХХІ столітті безграмотним вважається уже не той, хто не вміє читати і писати, а той, хто не вміє вчитися, довчатися і перевчатися. Елвін Тоффлер
Наш великий недолік в тому, що ми надто швидко опускаємо руки. Найбільш вірний шлях до успіху – весь час пробувати ще один раз. Томас Едісон
Марудна справа – жити без баталій.
Людина від спокійного життя
жиріє серцем і втрачає талію.
Ліна Костенко
Немає коментарів:
Дописати коментар