Любі мої одинадцятикласники й одинадцятикласниці!
Попереду у нас один із найнезабутніших років у вашому житті - останній шкільний навчальний рік. Хочу, щоб він запам'ятався нам з вами не лише підготовкою до ЗНО. Сподіваюсь на співпрацю, взаємодопомогу, взаємоповагу, взаємовідповідальність. Вірю, що будуть нові враження, нові навички. І знаю точно, що легко не буде. Вчіться, щоб знати, діяти, жити!
Програма ЗНО-2020 з української мови
Тестування відбудеться 26 травня, тож у нас є достатньо часу, щоб підготуватись.
Готуватись до ЗНО з мови традиційно починаємо з фонетики ( усе, що треба знати, щоб виконати завдання, ми повторювали у 10-му класі, тому можете заглянути на сторінку "Десятикласникам і десятикласницям (мова), а також на сторінку "ЗНО-2020 на 200").
Окрім теоретичного матеріалу, маємо вправлятись у виконанні тестових завдань.
Виконайте завдання з фонетики про співвідношення звуків і букв під кодом PKVZP на платформі Сlasstime:https://www.classtime.com/code/PKVZP
Щороку на ЗНО є завдання про спрощення у групах приголосних. Теоретичний матеріал можна повторити, перейшовши на сторінку ЗНО-2020 на 200, а потім виконати тестові завдання на платормі Сlasstime (код сесії 3Y4M5)
Норма літературної мови як основне поняття правильності мовлення, її варіативність
У ході вивченння цієї теми ми спробуємо відповісти на наступні питання:- Що таке мовна норма?
- Чи є актуальним поняття "мовна норма" для сучасної української мови? Свою відповідь прокоментуйте.
-Як ви розумієте, що таке "нормативне" і "ненормативне" мовлення? Наведіть приклади порушень мовної норми.
Інтерв'ю із Олександром Авраменком про те, чи треба боротися з суржиком. Після перегляду відео у формі есе висловіть своє ставленння до цієї проблеми. Есе запишіть у зошит.
Пропоную виконати вправу під назвою "Операція "Антисуржик" (відповідь має містити словосполучення). Скріншот виконаного завдання надішліть на мою електронну пошту:bratolesya@gmail.com
Виконайте тестові завдання, розміщені на платформі Classtime (код 6MZ3P)
https://www.classtime.com/code/6MZ3P
Просте ускладнене речення
Вставні слова – це слова, які граматично не є членами речення, та існують у реченні для вираження певного ставлення мовця, оформлення думки та інших додаткових цілей.
Більше про вставні слова
Більше про вставні слова
Для того, щоб перевірити, наскільки добре ви орієнтуєтесь в темі про відокремлені члени речення, виконайте тестові завдання, розміщені на платформі Classtime (код MZ6JQ )
Немає коментарів:
Дописати коментар