Шестикласникам

субота, 26 жовтня 2019 р.

День української мови і писемності

 Щороку, починаючи з 1997 року, українці відзначають День української писемності та мови (цьогоріч  на офіційному рівні святкуватимемо 21-й раз).
Свято писемності та мови приурочене до дня пам’яті Нестора Літописця, автора «Повісті минулих літ», що був одним із учнів Кирила та Мефодія – творців слов’янського письма.
Традиційно цього дня  на Українському радіо проходить Всеукраїнський диктант національної єдності. Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови.
Враховуючи те, що цього року 09 листопада припадає на суботу, 19-й Всеукраїнський диктант єдності на Українському радіо проведуть 8 листопада 2019 р. об 11:00 годині за новими правилами і новим правописом.
Читатиме диктант відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років.
 Цього року вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання. За цей час (11:45-12:00) охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо (rd@nrcu.gov.ua), або у приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у Фейсбук (UA: Українське радіо), або на вайбер – 097-107-107-9. Повідомлення надсилати на одну з адрес, не дублюючи на всі. Джерело

субота, 12 жовтня 2019 р.

Про академічну доброчесність (продовження)

Академічна недоброчесність учнів проявляється у:
1.Списуванні або наданні іншим можливості списувати  інформацію з чужої або своєї праці, контрольної або домашньої роботи, «готових домашніх завдань», електронних носіїв тощо.
2. Використанні недозволених матеріалів і методів, зокрема навчальних посібників, шпаргалок, нотаток, книг, формул або інформації
з калькуляторів/комп’ютерів, електронних пристроїв, смартфонів
та інших ресурсів.
3. Попередньому несанкціонованому використання результатів, в тому числі обмін або отримання інформації від учнів з іншого класу, які, наприклад,
вже здали тест.
5. Поданні тієї ж роботи різним вчителям без попереднього дозволу.
6. Копіюванні інформації з веб-сторінки в документ або презентацію без належного цитування.
7. Використанні зображень з електронних або друкованих джерел без належного цитування/вказівки на джерело.
8. Спробі видати чужу роботу, зображення за власні, покупці або продажу завдання у людини чи технологічного ресурсу (наприклад, ресурси, що продають реферати тощо).
9. Фальсифікації наукових або інших даних.
10.Підробці підписів та офіційних документів.
Додати заголовок
Зображення із сайту

Більше про академічну доброчесність можна дізнатись за покликанням

четвер, 10 жовтня 2019 р.

Що вам відомо про академічну доброчесність?

  Ст. 42 Закону України «Про освіту» визначає академічну доброчесність як «сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень».