21 лютого - Міжнародний день рідної мови
"Якщо ця мова - не твоя, то нам «не світить» ця країна…" @IrynaRubets
Потужно, мудро, переконливо про рідну мову, бо #мова_має_значення, бо мова - це зброя і броня!
Блог учительки української мови та літератури Добротвірського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Олесі Браташ
Наш Тризуб має тисячолітню історію. Найдревніше зображення, віднайдене археологами, датується X століттям. Відомо до 40 його тлумачень: тризубець, підсвічник-трикірій, сокіл, якір, житній колос, лук зі стрілою, триєдина жертва в ім’я перемоги життя над смертю...
У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі. За дослідженнями істориків, попередники київського князя Володимира Святославича мали двозубці, а у період князювання князювання Володимира Святославовича Тризуб став головним елементом давньоруських стягів. Саме тому і вважається знаком князя Володимира Великого.У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії. Зображення герба УНР - Тризуб князя Володимира Великого, обрамлений оливковим вінком.
У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу в СРСР заборонялося, “винуватців” жорстко карали.Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності.
Джерело інформації і світлини - сайт Інституту національної пам'яті https://uinp.gov.ua/.../ukrayina-vidznachaye-den...
Як і колись, герб єднає українців та надає сил у відстоюванні наіональних інтересів, уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.
І сьогодні Тризуб на наших знаменах і зброї як символ незламності і героїчної боротьби проти окупанта!