Це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт, мета якого –сприяти тому, щоб молодь, учнівство й студентство керувалися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.
Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодихглобальних лідерів (Young Global Leaders) Усесвітнього економічного форуму (World
Economic Forum): спадковим принцем Хоконом (Норвегія), професором Пеккою
Хіманеном (Фінляндія) і засновником неурядової організації «Оперейшн Хоуп»
Джоном Хоупом Браєнтом (США).
Про те, як відбувається Всесвітній День Гідності можете дізнайтеся та отримати уявлення,
подивившись коротке промо-відео за посиланням
У 2019 році Global Dignity Day проводиться одночасно вже у понад 80-ти країнах світу
та планує зібрати 865 000 молодих учасниць і учасників.
В Україні відзначаємо День Гідності та Свободи 21 листопада.
Академічний словник української мови так подає тлумачення слова ГІДНІСТЬ:
1. Сукупність рис, що характеризують позитивні моральні якості. [Швачка:] Велика честь лицарству! Колишня босоніжка, посполита, і стану подлого і роду незначного, судити має гідності лицарські (Леся Українка, II, 1951, 190); — Час вже аби руські ґаздині знали свою гідність (Василь Стефаник, I, 1949, 167).
2. тільки одн. Усвідомлення людиною своєї громадської ваги, громадського обов'язку. Брати всюди і супроти всіх трималися з гідністю і тактовно (Іван Франко, VI, 1951, 201).
Гідність відображає уявлення про цінність особистості, ставлення людини до самої себе і суспільства до індивіда. Усвідомлення власної гідності є формою самоконтролю та самооцінки особистості. На ґрунті морального самоусвідомлення в людині формується еталон самооцінки та критерії життєреалізації. Цього еталону вона і сама повинна дотримуватися у повсякденній поведінці, і вимагати його дотримання від оточуючих.
Категорія гідності утверджує принципову цінність індивіда як людини взагалі і як
представника людства.
Німецький філософ І.Кант зазначав: «Чини так, щоб ти завжди ставився до людства і в своїй особі, і в особі будь-кого іншого так, як до мети, і ніколи не ставився до нього тільки як до засобу».
Гідність як властивість внутрішнього світу особистості є і відчуття, і рівень усвідомлення людиною своїх особистісних можливостей, постійне прагнення до їх удосконалення через духовне самозбагачення та через практичну участь у процесі створення морального
потенціалу людства.
Немає коментарів:
Дописати коментар