Шестикласникам

неділю, 19 лютого 2023 р.

 19 лютого - День Державного Герба України

  19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила золотий Тризуб на синьому щиті   як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. 

Наш Тризуб має тисячолітню історію. Найдревніше зображення, віднайдене археологами, датується X століттям. Відомо до 40 його тлумачень: тризубець, підсвічник-трикірій, сокіл, якір, житній колос, лук зі стрілою, триєдина жертва в ім’я перемоги життя над смертю... 

  У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі. За дослідженнями істориків, попередники київського князя Володимира Святославича мали двозубці, а у період князювання  князювання Володимира Святославовича  Тризуб став головним елементом давньоруських стягів. Саме тому і  вважається знаком князя Володимира Великого. 

У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії. Зображення герба  УНР  - Тризуб князя Володимира Великого, обрамлений оливковим вінком.

  У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу в СРСР заборонялося, “винуватців” жорстко карали.

Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності.

Джерело інформації  і світлини - сайт Інституту національної пам'яті https://uinp.gov.ua/.../ukrayina-vidznachaye-den...

 Як і колись, герб єднає українців та надає сил у відстоюванні наіональних інтересів, уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

 І сьогодні Тризуб на наших знаменах і зброї  як символ незламності і героїчної  боротьби проти окупанта!

Немає коментарів:

Дописати коментар