Шестикласникам

понеділок, 25 грудня 2017 р.

Що про нас може розповісти почерк?

    Наука графологія, що вивчає почерк, здатна розкрити таємниці, які людина і сама про себе не знає. 
    Нахил букв
Якщо людина під час написання вибудовує пропозиції вертикально - це означає, що перед вами розважлива особистість. Танцюючі літери в різні боки і зміна нахилу означає, що перед вами веселун або іншими словами несерйозний чоловік. Невеликий нахил вправо свідчить про дружелюбність, тепле ставлення до людей, справедливість і товариськість. Якщо букви, як ніби лягають на рядок, то будьте обережні, власник почерку схильний до крайнощів, почуття міри у нього відсутнє. Нахил у зворотний бік притаманний людям з гострим розумом і хорошою витримкою.
Розмір і характер почерку
Розмашистий почерк свідчить про комунікабельність людини, він наділений умінням легко вступати в контакт і знаходити спільну мову з незнайомцями. Дрібні літери кажуть, що перед вами скритна і затиснута особистість. Каліграфічне написання притаманне людям акуратним, обов'язковим. Вони готові старанно виконувати будь-які доручення, але не в змозі приймати самостійні рішення. Власники нерозбірливого почерку знервовані, безтурботні і енергійні особистості. Правильний почерк властивий спокійним людям, а розмашисті букви - активним і веселим.
Рядок і поля
Якщо при написанні букви рвуться вгору, значить людина по життю оптиміст. Якщо почерк зісковзує з рядка вниз, значить, ви маєте справу з песимістом. Наповзаючі одна на одну букви притаманні економній особистості. Про марнотратство розповідають великі прогалини між словами. Широкі відступи з усіх сторін свідчать, що перед вами людина, яка витрачає значні суми на рідкісні, дорогі та вишукані речі. Ощадливі люди навпаки залишають на листі вузькі поля.
Форма букв
Власник округлих букв готовий до діалогу. З ним можна домовлятися, обговорювати нові проекти. Він відмінно працює в колективі, проявляє ініціативу. Незграбні форми говорять про змагальний дух людини, він не готовий йти на компроміс, звик займати лідируючі позиції. Поєднання двох видів букв позитивно характеризує людину. Це тактовна особистість, з гарним смаком, в міру гостинна і вміє зачаровувати оточуючих.

   Ось так, не маючи великих знань, можна дізнатися про характер людини. При цьому слід враховувати, що почерк може змінюватися в залежності від настрою або інших причин. Постійна зміна манери написання підкаже вам, що ви маєте справу з творчою і вразливою натурою.
Джерело

понеділок, 18 грудня 2017 р.

 19 грудня - свято  відчуттям таємничості і чарівної казки

   Цей день шанування Святого Миколи Чудотворця відзначають як православні, так і католики, адже це з тих свят, які дарують радість не тільки дорослим, але й дітям, особливо дітям, адже цей святий вважається захисником і покровителем усіх дітей світу, передає Ukr.Media.

Вважається,  що в цей день Святий Миколай спускається з небес і урочисто крокує по землі, а вся нечисть перед його появою розсипається в різні боки, всі духи темряви йшли в ніч на 19 грудня в день Святого Миколая, поступаючись місцем світла, добра і веселощів.
Святий Миколай дарує подарунки тільки тим дітям, які весь рік вели себе добре, слухалися батьків і старших у сім’ї, добре вчилися і не робили поганих вчинків. До таких дітей приходить Святий і  подарунки кладе поруч з ліжком, або під подушку.

А дітям, які не слухалися, погано вчилися і вели себе погано весь рік, Святий приносить не солодощі, а різки. 
Як дізнається Святий Миколай про те, які діти поводилися добре, а які не дуже? Він завжди ходить зі свитою, яка складається з двох ангелів і двох чортиків. Ангели знають про те, які діти хороші, а чортики нашіптують Святому Миколаєві про проступки  дітей, і той дарує їм різки.
  А чи відомо вам,  що у світі  в цей день традиційно відзначають Міжнародний день допомоги бідним людям?
   Бажаю, щоб у вашому серці завжди були доброта і тепло, якими щедро ділиться в цей світлий день Святий Миколай.

неділя, 3 грудня 2017 р.

«Конгрес захисту української мови» створив своєрідну мапу географії українських письменників та культурних діячів. Оскільки робота дуже цікава, вважаю за необхідне поділитися нею з читачами блогу.



понеділок, 20 листопада 2017 р.

   
Українська поезія чи українська музика?

  Цікавий тест, за допомогою якого  можна перевірити, наскільки добре ми знаємо сучасну українську музику та творчість українських поетів.
Тест

четвер, 16 листопада 2017 р.

Класиків української літератури одягнули в сучасні речі українських брендів

 
Що, якби видатні українські класики жили у сучасному світі? Як би вони виглядали, у що б одягалися? Редакція сайту platfor.ma теж задалася цим питанням і вирішила одягнути відомих авторів минулих століть у сучасні речі.
Ось що з цього вийшло

вівторок, 7 листопада 2017 р.

Участь у радіодиктанті - це акція,  яку проводить кожен з нас

    9 листопада,  у День української писемності та мови, відбудеться  XVII Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності, який, за задумом організаторів, цьогоріч проходитиме у форматі міжнародного флешмобу.
  "Радіодиктант упродовж 17 років дуже суттєво змінювався, і від статусу перевірити, чи грамотно я пишу, ми на сьогодні дійшли до статусу величезного масового міжнародного флешмобу", - заявила  на прес-конференції координатор акції, ведуча спецпроекту "XVII Радіодиктант національної єдності" Аліна Акуленко.
   Українське радіо запрошує усіх охочих не лише долучитися до написання, а й створити власний осередок диктанту - зібратися родиною, колективом чи з групою друзів, адже мета акції - не перевірка грамотності, а єднання.
   Радіодиктант звучатиме на Першому каналі Українського радіо о 12 год., він традиційно складатиметься з близько 150 слів, а  читатиме його доцент Київського унівесритету імені Б.Грінченка мовознавець Олександр Авраменко.
  Диктант треба надіслати на адресу Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Перевірятимуться лише роботи, надіслані 9 і 10 листопада, а ті, хто напише диктант без помилок, будуть відзначені символічними призами.

понеділок, 30 жовтня 2017 р.


Велесова ніч або український Хелловін

В Україні вже багато років відзначають іноземне свято Хелловін з 31 жовтня на 1 листопада. За легендою у цю ніч душі всіх померлих приходять на землю та блукають вулицями. Дехто ставиться до його святкування вкрай негативно, зазначаючи що це "чуже", запозичене свято. Проте запозичена лише назва, адже в українців раніше був свій Хелловін. Існував він за часів вірування у рідних богів і звався Велесова ніч (на честь одного з язичницьких божеств). Святкувалась Велесова ніч так само з 31 жовтня на 1 листопада, коли душі усіх померлих спускалися на землю.

понеділок, 25 вересня 2017 р.

                     ЯК ВІДРІЗНИТИ ВЧИТЕЛЬКУ ВІД ЖІНКИ ЗВИЧАЙНОЇ
Про нас, учителів /учительок, згадують зазвичай у випадку суспільного обурення:
 а) їм знову підвищують зарплату? За що?!
 б) учні погано склали ЗНО;
 в) учитель утратив обличчя (кричав у школі, бив дітей... - прикро, але буває і таке :( );
 г) .... й окремо - День учителя :)

неділя, 3 вересня 2017 р.

    Дорогі мої  учні та учениці!

   Вітаю Вас із початком нового  2017-2018 навчального року! Бажаю  мирного неба над головою, міцного здоров’я, взаємопорозуміння,  успіхів, удачі та наснаги у навчанні,  впевненості у власних можливостях.
 Хай вашими вірними супутниками  будуть  допитливість, цілеспрямованість,  працелюбність, бажання вчитись,  наполегливість, а також прагнення нових відкриттів.

середа, 26 липня 2017 р.


  Спинилось літо на порозі

гиф анимация пейзаж
Спинилось літо на порозі і дише полум'ям на все,
 І грому гордого погрози повітря стомлене несе. 
 Умиється зелене літо і засміється, як дитя,—
 Весни ж і весняного цвіту Чи я побачу вороття? 
 Чи весняні здійсняться мрії? Чи літо не обманить їх? 
Чи по степу їх не розвіє, Мов пух на вербах золотих? 
                Максим Рильський

четвер, 1 червня 2017 р.

   1 червня світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей  («International Day for Protection of Children») 

   Традиційно  перший день  літа ми розпочинаємо прекрасним святом радості та надії, адже майбутнє людства залежить від того, яке покоління приходить на зміну.  Саме дорослі мають можливість створити усі умови для забезпечення належних умов для всебічного розвитку дітей.
  День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це насамперед  нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
   Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей  1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. 
  Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини - одним із пріоритетів у своїй діяльності. 
   В Україні цей день відзначають із 1998 року. 
   У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. 


 З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства.
  У Міжнародного дня дітей є прапор. На зеленому тлі, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі, розміщені фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, - це символ нашого загального дому.

середа, 31 травня 2017 р.

                  Чи потрібно читати книжки?

Розпочались довгоочікувані літні канікули. Є нагода прочитати  книжку  для емоційного задоволення чи для саморозвитку, а ще з користю для свого здоров'я.
  Пропоную вашій увазі дослідження науковців  "Чому корисно читати книги"
1. Коли ми читаємо авторів, які добре пишуть, ми звикаємо добре і правильно говорити. 
2. Культура людини визначається не тим, скільки книг вона прочитала, а тим, скільки книг вона зрозуміла.
3. Будь-яка книга краща і цікавіша, ніж, наприклад, фільм, тому що є можливість пофантазувати. Немає меж нашій уяві.
4. Кажуть, що людей можна розділити на дві групи: на тих, хто читає книги, і тих, хто слухає людей, які читають книги.
5. Усе, що ми читаємо, немов по крупицях, збирається в загальну картину світу — а це і є наші знання і наша ерудиція.
6. Пам’ятайте, що враження, яке ви справляєте, залежить від того, що ви читаєте. (Джим Рон)
7. Читання позитивно впливає на мозок, як впливають фізичні вправи на тіло. Хочете тримати мозок у тонусі? Тоді вам точно потрібно читати книги.
8. "Книги — це кораблі, які проходять крізь величезне море часу і дбайливо доставляють свій цінний вантаж від покоління до покоління" (Френсіс Бекон). 
9. Довіряйте книгам, адже вони можуть стати вашими справжніми друзями. Книги, як і друзі, мовчать, коли потрібно, і дарують вам весь світ на долоні, коли  це вам необхідно.
   Звичайно, вам робити висновки про доцільність читання.   

субота, 27 травня 2017 р.


     Вітаю усіх  своїх учнів та колег із закінченням 2016-17 навчального року, який  подарував нові знання, нові враження, нові звершення, нові досягнення (напевно, й розчарування).
   Бажаю сповненого цікавими подіями літа, активного і корисного відпочинку,  яскравих і неймовірних вражень, приємних  і незабутніх подій (можете взяти трошки прикладу з Пеппі Довгапанчоха,  Тома Сойєра чи тореадорів з Івасюківки, котрі завжди надихали до фантазії). 
   Сподіваюсь, що, повернувшись восени до школи, ви матимете  про що розповісти друзям, однокласникам та вчителям. 
   Дякую колегам за співпрацю і підтримку.
  Хай ця велика літня перерва стане для нас усіх джерелом натхнення, сили, здоров’я і планів на майбутнє. 

середа, 24 травня 2017 р.

 Українці разом з усіма іншими слов’янськими народами 24 травня відзначають День слов’янської писемності і культури.

  Свято встановлено  Указом Президента від 17 вересня 2004 року  в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, покровителів Європи. 

четвер, 30 березня 2017 р.

 Мобільний додаток, що допоможе при вивченні української мови

Р.І.Д.

Додаток, який допоможе збагатити словниковий запас «смачними», колоритними словами та більше дізнатися про історію українського народу та етнокультурні особливості окремих областей.
Одна з головних цілей проекту – викорінення суржику.
Можна надсилати свої слова, які обов'язково з’являться у словнику та будуть запропоновані іншим користувачам для вивчення.
Завантажити можна тут
Детальніше: http://short.media/education/mobil-ni-dodatki-ukrayins-koiu © short.media

Вгадай слово

У гравця є 4 слова, одне з них відкрите Відкрити інші слова можна, скориставшись монетами Потрібно відгадати загадане слово, використовуючи ці слова-асоціації, а також позначки на клавіатурі
Завантажити можна тут
  

Філворди українською

Всесвітньо відома гра «Філворди» нарешті доступна українською мовою!
Проходьте складні рівні самостійно та з друзями, розвивайте свої інтелектуальні
здібності та вивчайте нові слова разом з «Філвордами»!

 Безкоштовний додаток на  ваш Android-пристрій. Без реклами! Розвиваймо українське!Завантажити можна тут

субота, 25 лютого 2017 р.

         Без надії таки сподіватись....

  25 лютого - день народження  Лесі Українки - великої поетеси, мужньої і сильної духом жінки.


«Цієї дитини торкнувся Бог», - так казали про доньку відомої поетеси Олени Пчілки. 
У 4 роки вже читала, у 5 років Леся навчилася грати на фортепіано, у 6-річному віці невтомна дівчинка сама вишиває коханому батькові сорочку. У дев’ятилітньому віці Леся написала свій перший вірш, який по праву включають у творчу спадщину письменниці як рівний серед рівних. Це поезія «Надія», присвячена улюбленій тітці Олені Косач, засланій  у Сибір за революційну діяльність. Дівчинка добре грала на  фортепіано, імпровізувала власні композиції. ЇЇ  вчителями музики були тітка Олена ( батькова сестра) , потім дружина Миколи Лисенка, Ольга О’Коннор, яка мала бездоганний смак і була справжнім  професіоналом.
  Лесі було всього тринадцять років, коли мати, прибравши їй яскравий псевдонім – Українка, зважилась опублікувати під ним її перші дитячі вірші «Конвалія» і «Сафо».

Любила  Леся садити і доглядати квіти, яких на клумбах у Косачів було предостатньо. А як захоплено мала Косачівна танцювала, плавала, стрибала, бігала на перегони із сільськими хлопчаками, лазила по деревах, грала у різноманітні рухливі ігри. 
  Лесі пророкували велике і щасливе майбутнє. Але вже в 10 років перше випробування долі - туберкульоз кісток. Це був виклик. І вона його прийняла. Лесю прооперували і відтоді вона лишилася без музики. 

Недуга прикувала поетесу надовго до ліжка. Але навіть знесилена Леся вивчала мови, писала свої неперевершені твори. 
«Читаючи м'які і розслаблені чи холодно резонерські твори українців-чоловіків і порівнюючи їх з цими бадьорими, сильними і сміливими, і разом з тим, такими щирими словами Лесі Українки, мимоволі думаєш, що ця хвора, слабка дівчина - чи не єдиний чоловік на всій Україні!» - писав Іван Франко.
 
 Понад тридцять років боролась із невиліковною хворобою і може слугувати прикладом мужності, витривалості та оптимізму.У 19-річному віці написала вірш "Contra spem spero!" і подарувала своїм читачам віру у те, що не можна втрачати надії:
Так! я буду крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Буду жити! Геть думи сумні

Пропоную Вам відповісти на питання онлайнової  вікторини "10 фактів про Лесю Українку"

неділя, 19 лютого 2017 р.

  Пам'яті Небесної Сотні  з присвятою

У ці лютневі дні Україна вшановує загиблих під час Революції Гідності 2014. 
Сьогодні, 18 січня, Україна відзначає День пам’яті героїв Небесної Сотні. Саме у цей день три роки тому почалося силове протистояння між силовиками та протестувальниками - завершальний етап Революції гідності.

Вірш Юрія Іздрика “Молитва” декламує Остап Ступка

середа, 8 лютого 2017 р.

ТОП наймедійніших українських письменників 2016 року

 Сьогодні мало лише написати гарний твір, потрібно ще ефективно здійснювати свою і його промоцію. Працівники проекту "Медіатека" провели аналітику згадуваності українських письменників в інформаційному полі. 
   За результатами моніторингу, на першому місці серед 11 письменників, згадуваність яких досліджувалася,  Ліна Костенко стала наймедійнішим українським автором. За рік її ім’я згадувалося в ЗМІ 3975 разів.  Другим за рівнем згадуваності став Сергій Жадан, про якого згадували 2628 разів. На третьому місці Оксана Забужко — 1914 згадок.  

Велику роль у формуванні цих показників відіграє активність в соціальних мережах. І у Ліни Костенко, і у Сергія Жадана, і у Оксани Забужко є великі публічні сторінки в соціальній мережі «Facebook».
Окрім вищезазначених авторів до топу наймедійніших українських письменників увійшли Юрій Андрухович (1291 інформаційних повідомлень), Тарас Прохасько (1211), Юрій Винничук (908), Любко Дереш (676), Ірена Карпа (485), Ірен Роздобудько та Олександр Ірванець (по 286) і Юрій Іздрик — 247 згадок.

неділя, 29 січня 2017 р.

Пам'ятай про Крути


 На Аскольдовій могилі
Поховали їх - 
Тридцять мучнів українців
Славних, молодих...
Павло Тичина
 29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут,  молодих захисників Української Народної Республіки, які  власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.
   29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.
 Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві.
Дізнатися більше:
Пам'ятай про Крути
Вікіпедія

Прах поета повернувся у рідну землю

Живу і дихаю, і гину,
І думи рвуться, як пташки,
Туди, туди, на Україну,
Яку я кинув на віку...
 Ці  рядки народились 1929 року, коли Олександр Олесь (Олександр Кандиба)  перебував в еміграції у Празі. Усі, хто знав поета, зазначали, що,  мабуть не було миті, щоб Олесь думками не линув додому.
 Чеська еміграція була тяжкою, незатишною, сповненою поневірянь і болю. Спочатку, від 1923 року жив у селі Слоупи поблизу Праги, потім у містеску Черношіце, потім у Ржевницях, де кілька разів змушений був міняти адресу. І в Празі, куди дістався в 1934 році, також не відразу знайшов постійне місце для життя. Мандри з ним стійко переносила родина – дружина Віра Кандиба і син – поет Олег Ольжич. Але попри все творив, зустрічався з друзями, намагався підтримувати життя української громади в Чехословаччині.
  Але найбільше життєве випробування Олесеві принесла війна. До бою проти нацизму у лавах членів ОУН встав син Олег Ольжич. Разом з Оленою Телігою виїхав із Праги, щоб уже ніколи до неї не повернутись. Олег Ольжич загинув від тортур у концтаборі Заксенхаузен 10 червня 1944 року. Для Олександра Олеся це був удар, який не подолав. Поет Олександр Олесь пережив свого сина на 42 дні і не дожив до народження онука, також Олега, лиш 9 днів. Олесь помер 22 липня 1944 року. Поховали великого поета у Празі на Ольшанському цвинтарі, який став останнім пристанищем для багатьох українських діячів, які  змушені були емігрувати з україни через політичні уподобання. 
  29 січня 2017 року у Києві  на Лукянівському кладовищі, на спеціально виділеній алеї для перепоховань видатних українців, відбулося перепоховання праху українського письменника  Олександра Олеся та його дружини Віри, які були перевезені до Києва з Чехії після ексгумації.
 "Не просто так син і дочка українського народу повернулися на Батьківщину. Вони два ангели. А коли повертаються ангели, це неспроста", - зауважила  народна артистка України Ніна Матвієнко, яка була присутня на церемонії перепоховання.

неділя, 8 січня 2017 р.

   8-річний Данило Савка з міста Івано-Франківськ написав слова, музику колядки і без сторонньої допомоги зробив аранжування на кілька інструментів. Хлопчик вже розписав колядку для мішаного хору і тепер  мріє, що її хтось виконає на Різдво в церкві.
Сам автор в кліпі співає та грає на клавішних. У відео знялася уся творча сім’я юного музиканта.


Джерело інформації Дивен Світ